Пристрасть до екстриму та адреналіну властива не тільки двоногих - це вам підтвердить кожен власник енергійного кота. Як же забезпечити пухнастиків активне дозвілля і при цьому залишити в цілості й схоронності штори, меблі, шпалери і все, що не прикручено до підлоги намертво? Відмінний вихід - облаштувати ігрову зону, де будуть всякі лазалкі, будиночки, іграшки, когтеточка для кота та інші цікаві штуки.
Якими бувають ігрові зони?
Якщо говорити про готових конструкціях, які продаються в зоомагазинах, то тут можна виділити кілька основних типів:
- Підлогові - зазвичай це м'які багатоярусні шафки з різними платформами для ігор. Габарити можуть бути різними: від зовсім компактних до півтораметрових або навіть вище. З плюсів - не вимагає складної збірки, велика кількість моделей, можна знайти практично скрізь. З мінусів - займає місце, не завжди мають гарну стійкість (особливо якщо ігровий комплекс - маленький, а кіт - важкий).
- Настінні - як правило, зроблені з дерева, складаються з окремих модулів. Їх можна поєднувати самим різним чином, підганяючи під переваги вихованця і габарити квартири. Будиночки-скафандри, гамаки, драбинки - є де розвернутися гордому вподоби хижака. Особливо підійде котиків, які вважають за краще «верхній ярус» і більшу частину часу проводять на шафах або комодах.
- Комбіновані - частина ігрового комплексу може перебувати на підлозі, а частина - на стіні, і це теж по-своєму здорово. А якщо вдома кілька енергійних пухнастиків, яким потрібно якомога більше простору, варіант ідеальний. Головне, щоб були присутні базові елементи: зона відпочинку, переходи, когтеточки.
А якщо ви не хочете користуватися готовими варіантами, завжди можна проявити фантазію і зробити «парк атракціонів» для улюбленця своїми руками. Головне - надійно все закріпити та відрегулювати. І не забувайте в перервах чесати пузіко пухнастому одному - тоді він напевно оцінить ваші старання!