Індустрія туризму пропонує намети різних форм, розмірів і показників комфорту. Вони також відрізняються за розміром і вагою. Одні намети з легкістю помістяться в ваш рюкзак, коли інші вдасться перевезти хіба що в багажнику вашого пікапа.
У нашому спеціалізованому туристичному магазині Shambala ви знайдете безліч наметів і аксесуарів до них, а наші фахівці допоможуть вам з грамотним підбором спорядження, щоб ваш похід був максимально комфортним.
Ну а сьогодні ми постараємося розібратися в різних типах наметів і з'ясувати яка з них підійде саме Вам.
Які матеріали використовують при пошитті наметів?
Основний удар негоди на себе беруть зовнішній тент намету і її стать. Найпоширенішим матеріалом для пошиття тканин намети є Нейлон і поліестер з використанням технологій плетіння Таффета і ріпстоп.
При виборі намету варто звернути увагу на її показники вологостійкості, які вимірюються в міліметрах водного стовпчика. Чим вище буде цей показник - тим більше опадів намет зможе витримати. Найчастіше дно намету має більший показник вологостійкості, ніж зовнішній тент.
У бюджетних моделях наметів підлогу нерідко виготовляють з армованого поліетилену. Цей матеріал дуже зносостійкий, міцний і довговічний, але володіє відносно високим вагою.
Внутрішню частину намету виготовляють з легкого і дихаючого нейлону, часто замість внутрішньої тканини виробники використовують сітку проти москітів, це значно полегшує конструкцію.
Дуги
Як каркас сучасних наметів використовуються набори дуг. Вони мають складатися форму, складаються з безлічі окремих невеликих секцій, які з'єднаються між собою еластичним джгутом. Дуги виготовляють з фибергласса, дюралюмінієвого сплаву, стали і з карбону.
Чим більше діаметр трубок дуг - тим вони будуть важче і міцніше.
Конструкції наметів
З матеріалами зрозуміло, тепер ми розберемо найпоширеніші форми наметів і розповімо де і кому вони знадобляться.
Також існують ультралегким моделі туристичних наметів. Вони можуть мати різну форму і різну кількість дуг. Відрізняються низькою вагою, невисокою вітростійкістю і слабкою зносостійкість. Існують одномісні намети, виконані з сітки, які будуть мати всього одну дугу і важити до 500 грам. Подібні варіанти будуть хорошими для походу в літню пору року з легкий рюкзаком.
Зовнішні та внутрішні дуги
Якщо намет має внутрішні дуги, то при установці ставиться спершу внутрішня частина намети з дугами, а потім накидається захисний тент. Дана конструкція має ряд переваг. Ви можете сушити окремо як зовнішній тент, так і внутрішню частину намету. Якщо ви впевнені в прогнозі погоди - тент взагалі можна не брати з собою на відпочинок. Також, з наметів даного типу легше витрушувати сміття.
Що стосується зовнішніх дуг, вони кріпляться до зовнішнього захисного шару намети, до якого потім пристібається внутрішня частина. У даного типу також є переваги - їх краще ставити прямо під час негоди, так як виключено намокання внутрішнього шару.
Однозначної відповіді на те, який тип кріплення дуг краще немає. З одного боку, якщо ставити намети з внутрішнім кріпленням дуг під дощем, є ризик намочити спальне місце, з іншого боку, щоб поставити намет з зовнішніми дугами потрібна певна вправність. Також, намети останнього типу будуть значно важче, тому такий тип кріплення найчастіше застосовують саме в кемпінгових наметах, де комфорт важливіший ніж вага.
Рекомендації по підбору і експлуатації намети
При виборі намету бажано встановити її в магазині. Перевірте якість проклейки швів і роботу блискавок - виявити шлюб в поході буде вкрай неприємним досвідом. Оцініть місткість спального місця і тамбурів намети. Також, не завжди по фотографіях вдається визначити зручності розташування внутрішніх кишень для речей і петлею для ліхтаря, прикиньте, наскільки вам зручно буде їх використовувати.
Періодично можна обробляти дно намету і зовнішній тент вологовідштовхувальним просоченням, також існують просочення, що захищають ваш тент від вигорання на ультрафіолеті.
Сподіваємося, що викладена інформація була цікавою і корисною. Удачі в поході. Великий вибір наметів всіх видів і бюджету на сайті https://shambala.com.ua/ru/palatki-tenty/
Ми проводимо багато варіантів екстремального туризму та активного відпочинку більш ніж у 18 містах України: стрибки з парашутом чи мотузкою, польоти на кулі чи літаку, постріляти у пейнтбол та у тирі, прогулянки на каяках чи яхтах, покатушки на квадроциклах та баггі, тури у Чорнобиль або Карпати та багато іншого!