Київ
Ваше місто - Київ
Виберіть ваше місто
Дніпро
Львів
Запоріжжя
Київ
Луцьк
Тернопіль
Харків
Чернігів
Черкаси
Одеса
Миколаїв
Полтава
Суми
Кропивницький
Кривий Ріг
Івано-Франківськ
Славське
Кам'янське
Кременчук

Чому я стрибнула з роуп-джампінгу? - Наталя Кузьма

17.12.2019

Пригадую одну з історій розказаних Тоні Робінсоном. Він є коучем найбагатших людей світу. Якось один з клієнтів йому каже: «У мене застій. Я не знаю як дальше маю розвивати бізнес. Я не знаю чого саме зараз хочу». Розмова відбувалась на мості. Тоні обертається до нього, показує очима на річку під ними і каже: «Стрибай!». Підприємець оторопів від несподіванки. Вечір, темно, високий міст, купу ризиків. Більше того, ходили чутки, що у тій річці є риби-хижаки, можливо навіть піраньї. «Це небезпечно, безглуздо», - з’явились сумніви у голові підприємця. Але Тоні мовчав і дивився на нього. Треба було приймати рішення – стрибати чи виправдовуватись. І бізнесмен стрибнув. Спочатку згрупувався від страху і затамував подих, а тоді винирнув з води і почав глибоко дихати. Весь мокрий він вийшов з річки. Він прожив страх, він наче знову народився. Цей вчинок вивів його зі звичного стану речей. Він був гордий, що зміг стрибнути і радий, що все обійшлось. В емоціях він сказав: «Я знову в ділі!». Один стрибок замінив годинні розмови.

 Коли я поділилась з подругами, що хочу стрибнути з роуп-джампінгу, одна з них застерегла: «Це ж небезпечно. Чи захищена шия від крутого падіння? А серце від переляку?» А потім ще мені намагались розповісти історії невдалих стрибків з травмуванням чи навіть смертю. І у цю мить я подумала, що в житті ж точно так само. Коли щось хочеш зробити важливе – люди навколо розкажуть сотні страшилок лиш би спинити тебе. І справді – буває по різному. Коли робиш щось нове – нема гарантій, є ризики – втратити гроші, репутацію, відносини. І якщо думати тільки про небезпеки  – нічого не зробиш.  

Навіщо, взагалі, люди роблять це - драпаються на Еверест, лазять по скалах, стрибають з парашутів? Щоб це збагнути  - треба зробити цей крок. 

Іти назустріч своєму страху -  це єдиний спосіб його перемогти. Виходити з шаблонів – це відкривати нові ракурси життя навколо і себе в різних ситуаціях. 

Коли я захотіла стрибнути – проживала турбулентний період в житті і я хотіла чогось, що дало б нові відчуття. Скажу одразу, стрибати чи ні - ви маєте прийняти рішення внизу. Зважити всі «за» і «проти». А коли вже сказали собі «так» - тоді не роздумуйте, час діяти. Коли вирішили робити бізнес – уже не сумнівайтесь, а дійте, щоб він працював. Якщо наважились зранку бігати, то вже зранку не роздумуйте чи вставати, а біжіть. Коли стоїш на мостику перед стрибком – жоден розумний аргумент не прийде в голову «навіщо стрибати?». Треба просто зробити крок. 

Одна з моїх подруг працювала педагогом у таборі для складних підлітків. Не мені вам розповідати як складно добитись від них послуху. Подруга мучилась поки їй в голову не прийшла ідея. Щоразу на обід вона з хлопцями йшла попри велике дерево. За кілька вечорів, коли всі спали, вона навчилась залазити на це дерево. І от якось ідуть хлопці на обід, бешкетують і тут моя подруга закидає їм: «Давайте так – я залізаю на дерево – ви слухаєте мене, не залізаю – поводитесь як раніше». Хлопці пореготали і погодились. Та вже скоро їх щелепи відвисли, бо моя подруга легко забралась на дерево. З того часу вона здобула авторитет.

Інколи ми маємо щось зробити таке, що не можуть інші. Зробиш – це автоматом переходить як паттерн поведінки і на інші сфери життя. Ми ж постійно себе з кимось порівнюємо, хочемо більше лайків, уваги інших. І це здорове домінування виробляє гормон щастя, соціальної значимості – серотонін. 

Як тренерка з конфліктології я знаю, що можна багато працювати через рефлексію, аналіз, тобто «головою». Та неймовірні інсайти приносить робота з тілом. Голова може думати «готова», а тіло не робить крок. Стрибок -  це спосіб нагадати своєму тілу - "Ти можеш все!". Один з моїх друзів стрибав з роуп-джампінгу, щоб прийняти болюче розлучення і розпочати новий етап життя. Тіло проживає досвід і готове діяти так само сміливо і в інших аспектах життя.

Ми народжуємось вільними. Екстремальні види відпочинку нагадують нам про свободу виходити за «рамки», самому малювати свій маршрут, відчувати щось неймовірне. Стрибок вчить: «Дивись в небо, а не вниз. Прийняв рішення - стрибай! Світ повен можливостей».

Дякуємо Наталі Кузьмі за такий емоційний відгук в форматі статті.Події кожного місяця:
Львів Арена

Міст в Дніпрі 

Труба 126м в Запоріжжі

Останні новини
08.11.2023
Походи в гори - як до них підготуватися? Практичні поради
Прочитайте цю статтю та зробіть процес підготовки до гірьских подорожей не тільки простим, а й приємним!
16.09.2023
Осінні мандрівки: Природні резервати та парки України
Плануючи осінню подорож, важливо заздалегідь підготуватися.
19.06.2022
Як стати партнером KAVA та отримувати нових клієнтів на свої послуги?
До нас часто надходять питання з усіх куточків України, як можна додати свої послуги на ваш сайт, відповідаємо:
15.05.2022
Як ми працюємо під час війни?
Купувати та дарувати сертифікати можна без будь-яких обмежень – покупки доступні як онлайн, так і відправляємо новою поштою та кур'єром.
Організація корпоративів та свят

Команда KAVA пропонує активні, захоплюючі ідеї та унікальні варіанти для Вашої події. З нами Ваш захід буде яскравим, захоплюючим і незабутнім! Креативна команда та великий спектр послуг допоможуть доповнити Ваше свято новими враженнями!

Організація подій

Ми проводимо багато варіантів екстремального туризму та активного відпочинку більш ніж у 18 містах України: стрибки з парашутом чи мотузкою, польоти на кулі чи літаку, постріляти у пейнтбол та у тирі, прогулянки на каяках чи яхтах, покатушки на квадроциклах та баггі, тури у Чорнобиль або Карпати та багато іншого!

Подарункові сертифікати

>500 видів яскравих вражень для себе та друзів. Подаруйте чарівні та незабутні емоції, відкрийте світ розваг, активного відпочинку та екстремальних послуг від клубу KAVA – це буде Ваша найкраща інвестиція!

стрибки з мотузкою Україна, роупджампінг Україна