Відкривайте разом з нами світ українських традицій та майстерності. Разом з нами ви поринете у давні техніки і будете створювати власними руками унікальні вироби які наповнені духом українського народу.
Проводимо майстер-класи в Полтаві, де кожен може спробувати свої сили у створенні цієї унікальної прикраси, пізнати її історію та символіку.
Такий варіант сертифіката буде відмінним подарунком для ваших друзів та близьких. А також ви можете його використати особисто для себе і відвідати МК з близькою людиною і насолодитися традиціями разом.
Ви оберете напрямок для себе, залежно від інтересу.
- Обирайте варіант який підійде саме для вас:
Майстер клас з народних ремесел України для двох в Полтаві, 1500 грн
- Майстер клас з народних ремесел України для компанії в Полтаві, 4 особи, 2600 грн
Тривалість МК - 2 години.
З сертифікатом ви можете обрати що будете створювати своїми руками залежно від ваших інтересів, доступні наступні напрямки МК:
- Петриківський розпис - це унікальне мистецтво декоративного розпису, яке походить з села Петриківка на Дніпропетровщині. Це мистецтво зародилося на початку XVIII століття і з того часу стало візитною карткою української культури. Для петриківського розпису характерне використання природних матеріалів, таких як глина, дерево і папір. Основні мотиви включають квіти, ягоди, птахів і тварин. Техніка виконання розпису полягає в використанні спеціальних пензлів «котячки» і навіть пальців, що дозволяє досягти особливої виразності та об’ємності візерунків. Кожен елемент розпису має своє символічне значення, що надає виробам глибокого сенсу.
- Солом'яний павук - це не просто прикраса, а справжній оберіг, виготовлений із соломи. Традиційно його підвішували до сволока дерев'яної балки під стелею, як символ захисту та благополуччя для оселі. Як і дідуха, різдвяного «павука» робили з найкращих соломинок з врожаю, вірячи, що він приносить у дім добробут і щастя. Наші предки крізь соломинки використовували кінський волос для сплітання соломин між собою. Завдяки легкості конструкції, оберіг постійно рухається, нагадуючи живу істоту – павука.
- Писанкарство - це стародавня техніка розпису яєць за допомогою воску. Здавна прийнято писати писанки до свята Великодня, створюючи сувеніри та обереги для будинку й родини. Кожна писанка містить у собі глибоку символіку. Найчастіше малювали геометричні або рослинні орнаменти, тварин, риб, птахів, людей, жінок-берегинь, а також християнські символи. Писанка – це прекрасний символ відродження, весняного розквіту, сонця та повернення природи до життя.Сьогодні писанкарство тісно вплітається в сучасні великодні традиції, входячи в кожен дім і стаючи частиною кожної української родини.
- Соломоплетіння - це давнє українське ремесло, що поєднує в собі природні матеріали і майстерність рук. Це мистецтво збереглося протягом століть і є важливою частиною нашої культурної спадщини. Соломоплетіння використовували для створення оберегів, прикрас і предметів побуту, які не тільки прикрашали оселю, але й захищали її від злих духів.
- Дідух - це головний атрибут різдвяних свят в Україні, символ багатого врожаю та добробуту. Він уособлює дух предків і є оберегом, який приносить у дім захист та благополуччя. Виготовляли дідуха з пшеничного або житнього снопа під час зажинок (початок жнив) або обжинок (кінець жнив). Коли на Святвечір вставала перша різдвяна зірка, господар дому обходив усе господарство з дідухом, примовляючи: «Дідух - до хати, біда - з хати». Після цього він заносив дідуха до будинку і ставив на покуті — внутрішньому куті житла, де розташовані ікони та обереги. Українці вірили, що у снопі живуть духи предків, яких вони «запрошують» додому на свята.
- Свічникарство - це один з головних оберегів українців, який символізує світло, тепло та захист. Вона має глибоке значення у нашій культурі, будучи невід’ємною частиною багатьох обрядів та свят. З давніх-давен наші предки виготовляли свічки з воску за різними технологіями: сукання, качання, махання. Найчастіше свічки використовували під час свят, таких як Різдво, Стрітення, Великдень, а також у обрядах життєвого циклу і в народній медицині. Свічка стала символом захисту господарства і оселі від «недоброго» і «злого». Один із традиційних обрядів — це обхід усіх споруд із запаленою свічкою на свята. Цей ритуал мав на меті вигнати зле та захистити домівку на весь рік.
Обирайте що вам подобається більше, а краще відвідати всі!
Такий подарунковий сертифікат - це не лише можливість вивчити щось нове, а спосіб зберігати традиції наших предків створюючи вироби своїми руками.
З будь-яких питань пишіть / дзвоніть 0665691964 (Telegram)
Отримати подарунковий сертифікат можна:
- Відправляємо Новою поштою кожен день. Оплата за реквізитами або при отриманні (накладна плата);
- Електронний онлайн сертифікат, приходить на вказаний Email, відразу ж після оплати на сайті.